Pozdrav ze Zlončic

Ahoj pane „modeláři“

 Na mě si asi pamatovat nebudeš, ale mého tátu znáš určitě - Otakar Břinčil – Tutleky. Úplně náhodou jsem na netu našel odkaz na tvoje stránky a nestačím  se divit, jak to tam v Lupenici žije modelářským životem. Na tvoje éra si pamatuju ještě z doby, když se létalo za Lupenicí v polích směrem na Doudleby a mě občas vzal sebou Pavel Spišiak do jeho hadrové dvousedadlovky :-) s neodmyslitelnou plechovou bednou na letadla, kterou vozil na střeše. Ta jeho „formule" je dokonce na některé fotce, kterou máš ve  fotogalerii. Ty jsi v té době proháněl myslím Kentaura a občas i s dýmovnicí, motor Tono. Já v tejhle době pobíhal zmateně za "A1" a podobným zvěrstvem a tiše záviděl těm, co mají „rádio".

Z modelářů, kteří se pohybují v Lupenici na letišti, znám už jen Jardu a Honzu Čejpu přes jejich skvělé rc-paraglajdy. Já momentálně připravuju na letošní sezónu 5m ASG-29. Po zkušenosti s Foxem 4m to chce větší éro.  Fox je dobrej akrobat, ale lítat s ním termiku je docela honička. Proto jsem  šel do 5-ti metrové termické pohodovky. Letiště zatím využíváme tovární  Aero Vodochody. Snad nás tam ještě budou pár let trpět :-)

Prostě mi to nedalo, abych ti po prohlídnutí tvých stránek něco nenapsal. Škoda, že nemám nějaké modelářské retro-foto z doby, kdy jsem ještě bydlel v Tutlekách.

 

Takže přeji stálé zdraví, mnoho nalétaných hodin a kolik startů, tolik šťastných přistání.

 

S pozdravem a LETU ZDAR

Petr Břinčil

Quality Inspector

LETOV LETECKÁ VÝROBA, s.r.o.

 

 

Joomla Templates - by Joomlage.com